Strona Główna · Plan lekcji · Zastępstwa · moodle · Biblioteka · STRUGaVka · Obozy szkolne · Sport Grudzień 08 2016 08:53:31
Witamy

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Gliwicach łączącego
V Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Struga w Gliwicach

oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 15 w Gliwicach.


Najbliższe wydarzenia

6 grudnia 2016 r.

godz. 17:00

KONSULTACJE

dla Rodziców

Reforma Edukacji-BROSZURAFundacja Edukacyjna
"Perspektywy"
potwierdza, że
V Liceum Ogólnokształcące
im. Andrzeja Struga w Gliwicach jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących
w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".
Kontakt
ZSO nr 11
ul. Górnych Wałów 29
44-100 Gliwice

SEKRETARIAT
sekretariat@zso11.gliwice.eu


tel. (32) 231-07-93

zobacz na mapie
Konkursowicze z j. niemieckiego.
Z przyjemnością informujemy, że do II etapu XV Ogólnopolskiego Konkursu Jężyka Niemieckiego dla Gimnazjalistów zakwalifikowali się nasi uczniowie: Filip Strawczyński z kl. II ag; Jakub Kos z kl. II cg, Kacper Stiborski z kl. II cg, Maksymilian Broja z kl. II cg oraz Christian Sanguedolce z kl. I ag. Następny etap konkursu odbędzie się 5 stycznia 2017 r. w Katowicach. Opiekunami uczniów są Panie Ewelina Mrózek i Jolanta Gokiert.

Życzymy powodzenia.

Ferie na sportowo.

Informujemy, że w okresie ferii zimowych (I tydzień) od 16.01. - 20.01.2017 r. odbędą się bezpłatne zajęcia sportowe dla wszystkich chętnych uczniów. Zajęcia odbędą się na hali sportowej od godz. 9.00 do godz. 12.00. W programie są gry zespołowe: piłka nożna, piłka koszowa, piłka siatkowa. Prosimy zapisywać się u nauczycieli wychowania fizycznego.

Czy Św. Mikołaj może przynieść Ci "np"?
Uwaga! Zapowiedziane wcześniej sprawdziany i kartkówki odbywają się zgodnie z planem.
Zapraszamy na Wieczór Talentów!
Testament Sienkiewicza – w stulecie śmierci Noblisty.
W listopadzie uczniowie klas humanistycznych uczestniczyli w cyklu wykładów w ramach projektu „Testament Sienkiewicza”, który wpisuje się w ogólnopolski „Rok Sienkiewiczowski”. Jego celem jest ukazanie twórczości Sienkiewicza mieszkańcom Gliwic, w szczególności młodzieży szkół średnich, jako rodzaju „narodowego spadku” myśli o Polsce i Polakach. Spotkania odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, współorganizatorem było Towarzystwo Kulturalne Fuga.
10 listopada 2016 roku miało miejsce spotkanie z autorem książki Ciała Sienkiewicza profesorem dr. hab. Ryszardem Koziołkiem, wybitnym literaturoznawcą, w latach 2012-2015 członkiem Jury Nagrody Literackiej NIKE, która otrzymała właśnie za ten eseistyczny tom Nagrodę Literacką Miasta Gdynia w kategorii eseistyki.
11 listopada 2016 profesor R. Koziołek poprowadził także wykład „Co mówi nam dziś Sienkiewicz” towarzyszący pokazowi filmu niemego z 1912 roku - „Ouo vadis?”.W kinie studyjnym Amok można było zobaczyć pierwszą w historii kina ekranizację powieści Henryka Sienkiewicza. Pokazowi filmowemu towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Piotr Schmidt Cinema Ouartet (wibrafon, trabka, perkusja i kontrabas).
Natomiast 16 listopada 2016 roku o twórczości i biografii Sienkiewicza w stulecie śmierci pisarza opowiadał prof. ATH, dr hab. Ireneusz Gielata, który przybliżył problematykę krzepienia przez artystę serc Polaków, co ukryte zostało w metaforze „latawców Sienkiewicza”.
Spotkania zorganizowały Panie Katarzyna Czaplicka i Agnieszka Smołka.

Szachiści VLO spisali się wyśmienicie!

Z wielką radością zawiadamiamy, że reprezentacja VLO w składzie: Anna Kubicka, Jagoda Wójcik, Jan Wójcik i Krzysztof Płocica, zajęła II miejsce w szachach spośród szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim. Opiekunem drużyny była p. Magdalena Droździak-Wrona. Serdecznie Gratulujemy!

Lekcje francuskiego z native speaker z Belgii.
W czwartek 24 listopada, po raz pierwszy odwiedziła naszą szkołę pani Manon Cuppens - native speaker z Belgii, przyszła do nas na cztery godziny lekcyjne. W zajęciach uczestniczyły klasy, które akurat w tym dniu miały lekcje języka francuskiego (2cG, 1bc LO, 2LO-rozszerzenie i 3cG). Pierwsze lody zostały szybko przełamane, Manon zarażała swą energią i zachęcała do mówienia po francusku. Wszyscy uczestnicy aktywnie uczestniczyli w zajęciach świetnie się przy tym bawiąc i ćwicząc swój francuski.
Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta Manon, serdecznie zapraszamy i czekamy z niecierpliwością.


Strona 1 z 105 1 2 3 4 > >>
W oczach uczniów:

ZOBACZ FILM
O szkole
Historia szkoły Kadra kierownicza Nasi olimpijczycy w gimnazjum Nasi olimpijczycy w liceum Grono pedagogiczne Dokumenty szkolne Statut szkoły Wolontariat
Uczeń
Dziennik elektroniczny Plan lekcji Rozkład sal Dzwonki Zastępstwa Zajęcia dodatkowe i konsultacje Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne Samorząd szkolny Międzyszkolne Koło Matematyczne Gimnazjalistów LMaP Wyjazdy edukacyjne Wykłady/Warsztaty Konkurs plastyczny/Debaty Plastyka/Technika Innowacje Obozy szkolne Egzamin gimnazjalny Egzamin maturalny Stypendia Lista podręczników Konkursy językowe Projekty uczniów Wieczór Talentów
Rekrutacja
Gimnazjum 2016/2017 Liceum 2016/2017
Rodzice
Rada Rodziców Kalendarium roku szkolnego Pedagog szkolny Doradca zawodowy Wszystko o rodzinie
Linki
REFORMA EDUKACJICKEOKE JaworznoŚląskie KOWOM GOMMEN
Eduscience

O projekcie Strona główna projektu
Erasmus+

Projekt I - UPSTECHKEY Projekt II - Konstruktywizm w nauczaniu matematyki. Otwarte zasoby edukacyjne. Projekt III - EPEC
Matematyka bez tajemnic


Strona główna projektu
Harmonogram zajęć - rozkład sal
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło
1,513,949 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.