Strona Główna · Plan lekcji · Zastępstwa · moodle · Biblioteka · STRUGaVka · Obozy szkolne · Sport Listopad 21 2017 07:29:16
Witamy

Witamy na stronie internetowej
V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga w Gliwicach

Najbliższe wydarzenia
FINAŁ WIECZORU
TALENTÓW

01.12.2017 r. - piątek, g. 17:00Reforma Edukacji - poradnik dla rodziców.


Fundacja Edukacyjna
"Perspektywy"
potwierdza, że
V Liceum Ogólnokształcące
im. Andrzeja Struga w Gliwicach jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących
w Polsce sklasyfikowanych
w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".
Kontakt
ZSO nr 11
ul. Górnych Wałów 29
44-100 Gliwice

SEKRETARIAT
sekretariat@lo5.gliwice.eu


tel. (32) 231-07-93

zobacz na mapie
Michał zna Gliwice…
W ubiegły czwartek, 17 listopada, odbył się w naszej szkole finał 20 edycji konkursu Znam Gliwice i ziemię gliwicką, w którym o cenne nagrody (m.in. roczny kurs językowy, tablet, nowoczesny głośnik, bony do EMPiK-u) rywalizowało 10 uczniów z gliwickich szkół wyłonionych podczas półfinałów.

Naszą szkołę reprezentowali Marta Kwiecień z klasy 1C oraz Michał Jańta z klasy 1A, który zajął II miejsce. Gratulujemy!

UWAGA! SĄ JUŻ BILETY NA FINAŁ WIECZORU TALENTÓW!

Od poniedziałku ruszyła sprzedaż biletów na Wieczór Talentów. Koszt to PLN 5, z czego 2 złote będą przeznaczone na pomoc pieskom ze schroniska. Bilety do kupienia u Filipa Wieczorka (1b), Karola Piotrowskiego (2a), u Pani Golik-Skitał, Pana Cholewy i w szkolnej bibliotece. ZAPRASZAMY!

Srebro i brąz w pływaniu!
Reprezentacja szkoły w pływaniu dziewcząt zajęła 2 miejsce, zaś chłopców 3 miejsce, w zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w Pływaniu drużynowym. Także 2 miejsce zajęły dziewczęta i 3 miejsce chłopcy w sztafecie 8 x 50 m stylem dowolnym.

Skład drużyny damskiej:
Małgorzata Kostka 2B, Wiktoria Sokołowska 3A, Natalia Erfurt 3E, Katarzyna Andruszkiewicz 2C, Hanna Hajduk 3E, Laura Gabryś 1F, Magdalena Horbacz 1B, Maria Baryluk 2C
Skład drużyny męskiej:
Przemysław Pikosz 2C, Rafał Wyrobek 2B, Rafał Jurczyk 2B, Rafał Szyguła 2C, Mateusz Borth 2A, Tymoteusz Krzak 2D, Michał Żabiński 1F, Wojciech Pudło 2A, Dawid Szolc 2C
Opiekun: p. Magdalena Droździak - Wrona
Zaproszenie.
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza serdecznie młodzież i dorosłych na spotkanie z prof. dr. hab. Ryszardem Koziołkiem z Uniwersytetu Śląskiego w ramach projektu „Conrad po trzykroć!”.
Odbędzie się ono w najbliższy piątek, 17 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w Filii nr 5 MBP (ul. Perkoza 12).
Prof. Koziołek wygłosi wykład pt. Czy okręt należy do morza czy do lądu? O Murzynie z załogi „Narcyza”. Tego dnia w filii zostanie też otwarta wystawa fotografii Śląskiego Yacht Clubu.

Uczniowie VLO potrafią zaszachować!
Cieszymy się, że drużyna reprezentująca VLO zajęła II miejsce w rejonie Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w szachach.
Skład drużyny: Joanna Wójcik 3C, Wojciech Burzak 1B, Rafał Jurczyk 2B, Bartosz Sajdak 3B i Jan Mitlas 3B - rezerwa.

Trener: p. Anna Kubicka – m.in. Mistrzyni Europy w szachach - także absolwentka naszej szkoły.
Opiekun: p. Magdalena Droździak – Wrona.
GRATULUJEMY!

Planet Ekspres.
14 listopada uczniowie klas 1b, 1c, 2c, 2b oraz 2cg i 3cg uczestniczyli w zajęciach z astronomii w mobilnym planetarium. Klasy dwujęzyczne wysłuchały wykładu w języku angielskim.
Młodzież na 45 minut przeniosła się w najodleglejsze zakątki wszechświata, poznała fascynujący świat planet, galaktyk i nowo powstających gwiazd.
Zajęcia zorganizowały panie: Beata Zimnicka i Dagmara Czerwińska-Wróbel
Zagraj i zaśpiewaj z nami!
Już po raz trzeci odbędzie się w naszej szkole Koncert Bożonarodzeniowy, na którym uczniowie śpiewają kolędy w różnych językach.

Chętnych do występu w tym koncercie (osoby śpiewające i grające na instrumentach) zapraszam w środę - 15 listopada na długiej przerwie do sali 38 (sala obok auli).


Bożena Buławska
Strona 1 z 136 1 2 3 4 > >>
W oczach uczniów:

ZOBACZ FILM
O szkole
Historia szkoły Kadra kierownicza Nasi olimpijczycy w gimnazjum Nasi olimpijczycy w liceum Grono pedagogiczne Dokumenty szkolne Statut szkoły Wolontariat
Uczeń
Dziennik elektroniczny Plan lekcji Rozkład sal Dzwonki Zastępstwa Zajęcia dodatkowe i konsultacje Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne Samorząd szkolny LMaP Wyjazdy edukacyjne Obozy szkolne Egzamin gimnazjalny Egzamin maturalny Stypendia Lista podręczników Legitymacja Wieczór Talentów Ubezpieczenie NNW
Rekrutacja
Liceum 2017/2018
Rodzice
Rada Rodziców Kalendarium roku szkolnego Pedagog szkolny Doradca zawodowy Wszystko o rodzinie
Linki
REFORMA EDUKACJICKEOKE JaworznoŚląskie KOWOM GOMMEN
Eduscience

O projekcie Strona główna projektu
Erasmus+

Projekt I - UPSTECHKEY Projekt II - Konstruktywizm w nauczaniu matematyki. Otwarte zasoby edukacyjne. Projekt III - EPEC
Matematyka bez tajemnic


Strona główna projektu
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło
1,910,981 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.