Strona Główna · Plan lekcji · Zastępstwa · moodle · Biblioteka · STRUGaVka · Obozy szkolne · Sport Styczeń 19 2018 16:26:53
Doradca zawodowy
Doradca zawodowy
mgr Ewa Radlak

Sala 44, III piętro
Poniedziałekpraca w innej szkole
Wtorek8.30 - 14.00
Środa8.30 - 13.30
Czwartekpraca w innej szkole
Piątek 8.30 - 10.30
ODKRYJ SWÓJ TALENT - pod takim hasłem uczniowie klasy 3 BG uczestniczyli w zajęciach warsztatowych organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach. Nasi gimnazjaliści odkrywali tajniki kilku zawodów, wykonując czynności związane między innymi z fryzjerstwem, wizażem, mechatroniką, automatyką lub robotyką. Ciekawym doświadczeniem były także zajęcia w Virtual Studio, gdzie po założeniu specjalnych okularów, rzeczywistość nabierała zupełnie nowych kształtów. Opiekunem młodzieży była p. Ewa Radlak.
Zapraszam zainteresowanych uczniów, którzy nie dokonali jeszcze wyboru dogodnego dla siebie terminu zajęć do pokoju 44 (3 piętro) w godzinach pracy doradcy zawodowego. Zapraszam. Ewa Radlak

W dniach 16 - 20 października obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery.
W naszej szkole, w wybranych klasach odbędą się lekcje wychowawcze związane z wyborem ścieżki edukacyjno-zawodowej. Natomiast na zajęciach artystycznych młodzież wykona prace plastyczne na temat "Moje mocne strony".
Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach - przygotował dla Was ciekawe konkursy z nagrodami "Twoja Pasja, Twoja szansa. Pokaż, co potrafisz".
Ponadto w IV Liceum Ogólnokształcącym w środę - 18. X. br. możecie uczestniczyć w spotkaniu poświęconemu studiowaniu w Anglii.
Zapraszam do udziału :)
Ewa Radlak

Wielu naszych gimnazjalistów osiąga znakomite wyniki w nauce, na olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Ostatnio kilku uczniów naszej szkoły wzięło udział w nietuzinkowym konkursie fotograficznym ,,Zdjęcia zajęcia". Głównym jego celem było popularyzowanie wiedzy i działań z zakresu preorientacji zawodowej oraz zachęcenie do dokonywania świadomego wyboru przyszłego zawodu. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów z gimnazjów gliwickich. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za oryginalne pomysły na fotki. Dwóch uczniów naszego gimnazjum wykazało się bardzo dobrymi umiejętnościami w tej dziedzinie: Paulina Domańska z klasy 3B II miejsce - fotografia „Konserwator zabytków” Szymon Młynek z klasy 1A III miejsce - fotografia „Garncarz” Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych inspiracji i sukcesów. Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczeniu nagród laureatom odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w filii nr 5 w Gliwicach. Nagrodą główną w konkursie był udział w profesjonalnych warsztatach fotograficznych.
Zaproszenie na zajęcia do Biblioforum Młodzież zainteresowaną planowaniem swojej ścieżki zawodowej lub osoby chcące znaleźć lub zmienić swoją pracę serdecznie zapraszam na kolejne zajęcia w ramach projektu ,,Warsztaty dla kowali-wykuj swój sukces”. Spotkania odbywają się dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej i Zespołowi Szkolnych Doradców Zawodowych. Najbliższe już 13 maja o godzinie 16:30 w Biblioforum przy ul. Lipowej 1. Poprowadzi je doradca zawodowy Pani Anna Partyka-Petrak. Temat warsztatów ,,Dokumenty aplikacyjne - wskazówki dla każdego”. Następne spotkanie 10 czerwca br., które poprowadzi doradca zawodowy Urszula Janota również w Biblioforum. Temat spotkania ,,Jak Cię widzą, tak Cię piszą-sztuka wizażu i tworzenia stylu” Jest możliwość otrzymania zaświadczenia z udziału w warsztatach. Warsztaty są bezpłatne, a wstęp wolny. Polecam i gorąco Państwa zapraszam.

,,Co warto wiedzieć o umowach o pracę i zatrudnieniu”
Zapraszam do zapoznania się z prezentacją na w/w temat w ramach projektu ,,Warsztaty dla kowali-wykuj swój sukces” która posłużyła do przeprowadzenia jednego z cyku spotkań organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach w Biblioforum przy współpracy Zespołu Szkolnych Doradców Zawodowych miasta Gliwice. PREZENTACJA
Serdecznie dziękuję wspaniałym koleżankom, koordynatorowi ZSDZ Agnieszce Wiktorczyk –Żuraw, całemu zespołowi, który mnie wspierał oraz sympatycznym Paniom z bibliotek. Współpraca z Państwem jest przyjemnością. Zapraszamy na kolejne warsztaty już wkrótce!

,,Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę”- prelekcja dla naszych maturzystów

Dnia 1 kwietnia w ramach doradztwa zawodowego zorganizowane zostały zajęcia z przedstawicielem EURES Polska. To europejskie służby zatrudnienia mieszczące się w każdym kraju członkowskim unii. Zaproszenie do naszej szkoły przyjęła Pani Anna Stokłosa, asystentka EURES Katowice. Spotkanie odbyło się z uczniami klas maturalnych i dotyczyło bezpiecznych wyjazdów do pracy za granicę. Prelekcja miała na celu zwrócenie uwagi młodzieży na konieczność szczegółowego sprawdzania ofert prac zagranicznych i instytucji rynku pracy pod względem prawno-organizacyjnym. Maturzystom podpowiedziano, o czym należy pamiętać, co należy zabrać wyjeżdżając do pracy, a także czego należy się wystrzegać, aby uniknąć niepożądanych kłopotów za granicą. Młodzież otrzymała ciekawe materiały w formie ulotek informacyjnych. Dla zainteresowanych więcej informacji na stronach: eures.praca.gov.pl http://eures.europa.eu
Mam nadzieję, że informacje zdobyte podczas zajęć zwiększą świadomość, uwrażliwią młodzież i skłonią do wnikliwego analizowania pojawiających się ofert pracy nie tylko zagranicznych.
Materiały ze spotkania dla uczniów i nauczycieli dostępne u doradcy w sali 44.

UWAGA BARDZO WAŻNE LINKI DLA UCZNIÓW TRZECICH KLAS GIMNAZJUM!!!
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2016/2017
Informacje na temat terminów w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym (zał.2 do postanowienia Śląskiego Kuratora Oświaty nr OP-DO.110.2.4.2016 z dnia 29 stycznia 2016r.)
http://www.kuratorium.katowice.pl/userfiles/file/Rekrutacja/2016/Rekrutacja%202016/Zal_2.pdf

Informacje na temat  sposobu przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym (Rozp.MEN z dnia 2.11.2015r., DzU, z dnia 24.11.2015r. poz.1942): http://www.kuratorium.katowice.pl/userfiles/file/Rekrutacja/RozporzadzenieDz_U_2015poz_1942.pdf


Warsztaty gimnazjalistów z profesorem Politechniki Śląskiej i studentami architektury

Dnia 21 marca nasi gimnazjaliści oraz innych szkół nie wagarowali. Wspólnie zjednoczyli siły, aby podjąć zmagania nad wykonaniem makiety naszego gliwickiego rynku. Pomoc i cenne wskazówki praktyczne udzielali życzliwi studenci architektury. Efektem wspólnej pracy uczniów gliwickich gimnazjów jest oryginalna miniatura przestrzenna, którą można podziwiać w czytelni Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, w której odbyły się warsztaty w ramach preorientacji zawodowej. Zajęcia zorganizowano przy współpracy Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej z Miejską Biblioteką i Zespołem Szkolnych Doradców Zawodowych w Gliwicach. Młodzież miała również okazję wysłuchać bardzo ciekawego wykładu wygłoszonego przez Panią profesor Magdalenę Żmudzińską-Nowak na temat zmieniającej się architektury Gliwic na przestrzeni wieków. Być może tego typu forma przybliżenia zawodu architekta przyczyni się do wykonywania tego zawodu przez gimnazjalistów w przyszłości.
GALERIA KLIKNIJ

Ciekawy konkurs dla wszystkich gimnazjalistów: ,,Zdjęcia zajęcia"

Zespół Szkolnych Doradców Zawodowych miasta Gliwice wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach gorąco zapraszają uczniów klas gimnazjum do wzięciu udziału w konkursie, który może stanowić fantastyczną zabawę z fotografowaniem. Zachęcamy uczniów mających pomysł na wykonanie ,,fotki" osobie, która wykonuje określony zawód i oddaje pozytywne emocje. Życzymy Wam powodzenia w poszukiwaniu pasjonatów swojej pracy i zadowalających efektów! Regulamin konkursu i karta zgłoszenia wraz oświadczeniem zgody, którą należy dostarczyć do 20 maja br. dostępne w załącznikach:
Regulamin Zgłoszenie

Informacja dla gimnazjalistów-dni otwarte w gliwickich placówkach

Więcej informacji w pliku http://www.vlo.gliwice.pl/downloads/terminarz_dni_otwartych.pdf

Zaproszenie dla maturzystów wybierających się na studia medyczne

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach zaprasza 13 kwietnia tj. środa na Dzień Otwarty w godz. 9.00-14.00 Dla gości szkoła przygotowała moc atrakcji, ciekawe prelekcje i warsztaty - przekonaj się, że warto studiować w SWSM! Więcej informacji

Jak przebiegał zimowy kiermasz ofert pracy?
W piątek na zorganizowanym kiermaszu zainteresowani uczniowie liceum i gimnazjum mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy sezonowej, które udostępnione zostały przez przedstawicieli Punktów Pośrednictwa Pracy z Gliwic, Zabrza i Pyskowic.
W imieniu społeczności szkolnej wyrażamy Państwu wdzięczność za przybycie do naszej szkoły. Młodzież licznie gromadziła się przy stanowisku wykazując zainteresowanie różnymi możliwościami podjęcia pracy. Otrzymali oni ulotki informacyjne dotyczące zakresu świadczonych usług i funkcjonowania PPP. Uczniowie wypełnili ankiety poszukującego pracy, umożliwiające rejestrację, natomiast niepełnoletni po uzyskaniu akceptacji rodziców, będą mogli korzystać z internetowej bazy ofert pracy OHP. Największym zainteresowaniem cieszyły się oferty pracy dające szansę podjęcia pracy w czasie ferii zimowych. Mamy nadzieję, że uda się młodzieży właśnie taką drogą zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe, które obecnie jest dużym atutem kandydata poszukującego pracy.
Koordynatorem przedsięwzięcia w naszej szkole była p. Barbara Ozga-Strzyż, dzięki której również możecie przekazać wypełnioną ankietę do jednostki pośrednictwa pracy w Gliwicach.
Na przyszłość życzymy uczniom, aby praca nie była jedynie źródłem dochodu, lecz jedną z wartości, dzięki której czerpać będziecie radość i satysfakcję.
Przedstawiamy GALERIĘ zdjęć z kiermaszu.

Zimowy Kiermasz Ofert Pracy w naszej szkole!!!
Dnia 29 stycznia tj. piątek od godz. 10.00 do 13.00 w naszej szkole zostanie zorganizowany Kiermasz Ofert Pracy. Stanowisko będzie usytuowane przy pokoju nauczycielskim. Aktualne oferty pracy będą skierowane do uczniów liceum i gimnazjum. Warunkiem podjęcia pracy jest wiek 16 lat. W przypadku uczniów niepełnoletnich wymagana będzie zgoda rodzica/prawnego opiekuna. Ankieta wraz z oświadczeniem zgody dostępna jest pod ADRESEM Najlepiej na kiermaszu mieć przy sobie już podpisaną przez rodzica zgodę, gdyż skróci to czas oczekiwania na oferty pracy. Zostaną one udostępnione przez przedstawicieli Punktów Pośrednictwa Pracy z Gliwic, Zabrza i Pyskowic. Zainteresowaną młodzież zapraszamy wyłącznie podczas przerw lekcyjnych! Ewentualne pytania proszę kierować do p. Barbary Ozgi-Strzyż - szkolnego doradcy zawodowego w sali 44, u której można również otrzymać ankietę w wersji papierowej.
Punkty Pośrednictwa Pracy (OHP) nie pobierają żadnych opłat! To bardzo, bardzo ważne!
Drodzy Uczniowie Nie zapominajcie, że wiedza to wartość, której Was nikt nie pozbawi.


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzę wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły
oderwania się choćby na chwilę od pochłaniającej nas codzienności.
Niech świąteczny czas pozwoli nam wzmocnić
rodzinne więzy i stanie się dla nas źródłem siły,
pozwalającej z optymizmem podejmować
kolejne życiowe wyzwania.

Barbara Ozga-Strzyż doradca zawodowy

Zintegrowany System Doradztwa Zawodowego w naszym mieście.
Koncepcja działania Zespołu Doradców Zawodowych Miasta Gliwice zakłada ścisłą współpracę doradców zawodowych, szkół, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz wydziału oświaty miasta Gliwice.
Zapraszamy na stronę poświęconą doradztwu zawodowemu, na której znaleźć można wiele wartościowych informacji, porad i ciekawostek. KLIKNIJ TUTAJ


VIII Edycja Międzyszkolnego Turnieju Młodych Talentów
Drodzy Uczniowie,
Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w wojewódzkim konkursie artystycznym. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach 1 oraz 14 grudnia 2015 roku w Gliwicach. Będzie prowadzony w dwóch kategoriach: autorskiej i aktorskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 listopada br.
Regulamin, wytyczne i szczegóły konkursu: REGULAMIN, KARTA UCZESTNIKA - Autor, KARTA UCZESTNIKA - Aktor
Zachęcam, polecam i życzę powodzenia!

Na targi, które miały miejsce 23 października przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach, licznie przybyli uczniowie trzecich gliwickich klas gimnazjum w tym również uczniowie naszej szkoły. Po przywitaniu gości przez koordynatora doradców zawodowych, młodzież obejrzała ciekawą prezentację multimedialną. Następnie przy zorganizowanych stoiskach uczniowie przyglądali się charakterystyce trzydziestu pięciu zawodów. Cała społeczność naszej szkoły dziękuje Urzędowi Miasta w Gliwicach, organizatorom, partnerom i sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia. Trzecioklasiści w Gliwicach mają w czym wybierać. Czy podane przepisy na dobry zawód znajdą nabywców? To pokaże i zweryfikuje życie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: KLIKNIJ

Szanowni Państwo - Drodzy Rodzice, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2015, trwającego w dniach 19 - 23 X chciałabym Państwa zaprosić na dodatkowe konsultacje - porady związane z rynkiem pracy. Doradca pomoże w przygotowaniu Państwa do rozmowy kwalifikacyjnej, wygłaszania autoprezentacji i dokumentów aplikacyjnych. Postaram się sprostać Państwa oczekiwaniom. Ze względu na pracę także w innej szkole i zaplanowane konsultacje z uczniami uprzejmie proszę o wcześniejsze umówienie przybycia poprzez pocztę (e-mail: basia_ozga@op.pl). W zakładce 'doradca zawodowy' znajdą Państwo godziny pracy, lecz w dniach ww. będą one wydłużone do godziny 17:00. Dodatkowe spotkanie będzie możliwe po zebraniach Państwa z wychowawcami, czyli 3 XI 2015 roku około godz. 18:00.
Serdecznie zapraszam.
Barbara Ozga -Strzyż

21 października w ramach obchodów Global Dignity Day realizowany był projekt GODNOŚĆ, który był zwieńczeniem działań idei Global Dignity Poland. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka. W naszej szkole tego dnia przeprowadzone zostały zajęcia w klasie 3B gimnazjum. Miały one charakter warsztatowy i były prowadzone metodami kreatywnymi. Uczniowie chętnie angażowali się w zadania i byli bardzo aktywni. Zrealizowany projekt zwrócił uwagę uczniów na określenie własnego poczucia wartości. Koordynatorem projektu w szkole była p. Barbara Ozga-Strzyż. Drodzy Uczniowie chcemy Wam przekazać konkluzję z naszej lekcji: ,,Godność to mała iskierka, która pozwala przetrwać chwile zwątpienia i ciężkie momenty." Galeria zdjęć z przeprowadzonych zajęć: KLIKNIJ

Nowość w Gliwicach z zakresu doradztwa zawodowego!

Dnia 23 X 2015 roku odbędą się I Gliwickie Targi Zawodów. Zorganizowane zostaną w Hali Sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach przy ul. Kozielskiej 1. Partnerzy i organizatorzy targów figurują na załączonym PLAKACIE. Z naszej szkoły zostali zgłoszeni uczniowie z klas: 3A, 3B i 3C gimnazjum na godzinę 12.15. Gorąco polecam i życzę miłego pobytu na targach!
Doradca zawodowyDnia 23 IX maturzyści naszej szkoły z klasy 3A, 3B i 3C wraz z opiekunami udali się do Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.Wzięli tam udział w kolejnym Śląskim Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2015. Centrum po raz dziewiąty gościło maturzystów z województwa śląskiego, którzy licznie przybyli na to wydarzenie. Następnie młodzież uczestniczyła w jednej z prezentacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz mogła zasięgnąć cennych informacji dotyczących tej uczelni oraz innych. W gabinecie Doradcy zawodowego w sali 44 znajduje się aktualny Informator dla Maturzystów 2016 oraz wiele innych ulotek informacyjnych różnych wydziałów. Szkolny Doradca zawodowy - p. Barbara Ozga -Strzyż zaprasza młodzież nieobecną na Salonie Maturzystów: "Drogi maturzysto zapytaj, gdyż warto być dobrze doinformowanym zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Trafny wybór dalszej edukacji i zawodu to taki, który jest zgodny z twoimi zainteresowaniami, umiejętnościami, stanem zdrowia i potrzebami rynku pracy."
W oczach uczniów:

ZOBACZ FILM
O szkole
Historia szkoły Kadra kierownicza Nasi olimpijczycy w gimnazjum Nasi olimpijczycy w liceum Grono pedagogiczne Dokumenty szkolne Statut szkoły Wolontariat
Uczeń
Dziennik elektroniczny Plan lekcji Rozkład sal Dzwonki Zastępstwa Zajęcia dodatkowe i konsultacje Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne Samorząd szkolny LMaP Wyjazdy edukacyjne Obozy szkolne Egzamin gimnazjalny Egzamin maturalny Stypendia Lista podręczników Legitymacja Wieczór Talentów Ubezpieczenie NNW
Rekrutacja
Liceum 2017/2018
Rodzice
Rada Rodziców Kalendarium roku szkolnego Pedagog szkolny Doradca zawodowy Wszystko o rodzinie
Linki
REFORMA EDUKACJICKEOKE JaworznoŚląskie KOWOM GOMMEN
Eduscience

O projekcie Strona główna projektu
Erasmus+

Projekt I - UPSTECHKEY Projekt II - Konstruktywizm w nauczaniu matematyki. Otwarte zasoby edukacyjne. Projekt III - EPEC
Matematyka bez tajemnic


Strona główna projektu
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło
1,968,069 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.